Vlčí mák byl pro svůj kladný vliv na lidské zdraví využíván především v minulosti, ale v lidovém léčitelství je používán dodnes. Především bývá dáván do souvislosti s plicními potížemi. Vlčí mák totiž disponuje zklidňujícími účinky na dýchací soustavu, a to např. při chřipce, nachlazení či angíně, přičemž může odlehčit i při závažnějších problémech, jako je bronchiální astma či akutní katar průdušek.Květy zároveň pomáhají zmírňovat kašel a zároveň usnadňují vykašlávání.
Vlčí mák se může se rovněž podílet na léčbě zánětů horních cest dýchacích a využít ho lze rovněž proti chrapotu. Nemocným pomáhá i svými sedativními účinky, které mají za následek klidnější spánek. Toho samozřejmě mohou zkusit využít i lidé, jež trpí delší dobu nespavostí. Tato jednoletka bývá někdy doporučován i lidem, kteří trpí depresivními náladami. Opomenout však nesmíme ani určité pozitivní působení na trávící ústrojí.
Upozorňujeme: květy vlčího máku by neměly být konzumovány ve velkém množství ani příliš dlouho. Pak totiž mohou způsobovat únavu, bolesti břicha a zvracení.
Komplexní rehabilitace akutních stavů, stavů po operaci, prevence a terapie civilizačních chorob všech věkových kategorií. Rehabilitace páteře - zejména bolesti zad, šíje, rehabilitace ramene, ruky, rehabilitace kolenních vazů, stehenních a lýtkových svalů. Relaxační, regenerační a sportovní masáže , parafín, akupresura, reflexní terapie. Individuální přístup s následným poradenstvím, bezplatná konzultace. Do střediska je bezbariérový přístup.